GÜNCEL TIP VE CARREFOUR ELELE
KADINLARIMIZIN YANINDA.

Kuşkuyla Yaşamayın…..

Meme kanseri konusunda bölgemiz hanımlarını bilinçlendirmek, erken tanının önemini anlatmak konusunda yaptığımız çalışmalar kapsamında  Carrefour Bayrampaşa alışveriş merkezinde hanımlarımızın yanındaydık.

 

Carrefour Bayrampaşa ‘nın da  desteği ile Mayıs ve Haziran 2009 aylarında , her Çarşamba ve Cumartesi , halkımıza meme kanseri ve erken tanının önemi konusunda bilgilendirme yapıldı.

 

Kadınlarda en sık görülen kanser türü olan “meme kanserinin  maalesef her 9 kadından birini tehdit ettiği” bilgisi kadınlarımızla paylaşılarak mutlaka kontrollerini yaptırmaları gerektiği anlatıldı.

 

Ayrıca, yapılan istatistiklere göre;

*Her yıl 1 milyon kadın meme kanseri tedavisi gördüğü

*Her 3 dakikada bir kadın bu hastalığa yakalandığı

*Her 11 dakikada bir kadın hayatını kaybettiği bilgileri aktarıldı.

Ama bu gerçeklerin yanında sevindirici olan teknolojik gelişmelerden mutlaka faydalanmaları hatırlatıldı. Çünkü meme kanserinin  erken teşhis ile kesin tedavi mümkündür

Meme kanseri tanısında en son teknoloji olan DİJİTAL MAMMOGRAFİ ise en önemli TEŞHİS YÖNTEMİDİR.

 

Dijital mamografi sistemlerinin konvansiyonel sistemlere kıyasla lezyon belirleme duyarlığı % 30 – 40 kat daha yüksektir.

 

Bu doğrultuda aktivite boyunca bilgilendirme broşürleri ve hatırlatıcı malzemeler dağıtıldı ”

GÜNCEL TIP yine
T.SAKATLAR DERNEĞİ’NİN YANINDA….

Güncel Tıp Görüntüleme ve Tanı Merkezi, Aralık 2006 ‘dan beri T.Sakatlar Derneğine desteklerini sürdürmektedir.

TSD üyelerine artık ISO 9001:2000 kalite belgesine de sahip merkezimizde verilmekte olan  tüm ileri görüntüleme hizmetilerinde  % 50 özel indirim yapılmaktadır. Böylece, Türkiye’de  sadece sayılı merkezde ulaşılabilecek kalitede görüntüleme hizmetini  T.Sakatlar Derneği üyeleri çok özel fiyatlarla alabilmekteler.

Güvenilir bir dost olarak hizmet veren Güncel Tıp’ta , tüm üyelere aynı gün içinde randevu verilmekte,  yenilenen en son teknoloji ve tamamen dijital cihaz parkı sayesinde 7 gün 24 saat hızlı ve zahmetsiz tanı hizmeti sunulmakta ve aynı gün  içinde  sonuçlar   teslim edilmektedir.

Derneğin sosyal etkinliklerine de katılımları ve bağışları ile desteklerini sürdüren Güncel Tıp, Gaziosmanpaşa şubesinin her yıl düzenlenen geleneksel pikniğinde 2008 yılında da T.Sakatlar Derneğinin yine yanındaydı .

GÜNCEL TIP, BÖLGEMİZ DİŞ HEKİMLERİNE SPONSOR OLDU…

Panoramik ve sefalometrik röntgen hizmetleriyle diş hekimlerimize tanı konusunda yıllardır hizmet vermekte olan Güncel Tıp,
elliye yakın diş hekimimizi ağırlayarak, mesleki toplantılarına sponsor olmuştur.

Diş hekimlerinin güncel ve mesleki konularını görüşmek üzere düzenlediği kahvaltılı toplantı Güncel Tıp’ın katkılarıyla
gerçekleştirilmiş ve 50 ye yakın diş hekimimiz bir araya gelmiştir.

Mesleki gelişmelerin konuşulduğu toplantı Piyer Loti’ de Aziyade Restaurant’tın tarihi atmosferi ve panoramik zenginliği içinde
gerçekleştirilmiştir.

Güncel Tıp Görüntüleme ve Tanı Merkezinin katkılarıyla düzenlenen toplantıya bölgemiz diş hekimlerinin yanısıra çevre
ilçelerden de diş hekimleri katılmıştır.

27 Nisan’da gerçekleştirilen ve verimli geçen toplantıda katkılarından dolayı Güncel Tıp Merkezine teşekkür edilmiştir.

EYÜP DEVLET HASTANESİNE DESTEK

Güncel Tip’in misyonuna uygun olarak , orta ve alt gelir grubunun büyük çogunlugu olusturdugu bölge halkinin daha rahat, daha konforlu ve kaliteli saglik hizmeti almasina katkida bulunmak amaciyla bölgenin en büyük devlet hastanesine katkida bulunmaktadir. 2006 yilindan beri kisitli kaynaklarla yenilenme ve büyüme çalismalari süren T.C. Saglik Bakanligi Eyüp Devlet Hastanesi’ne Güncel Tip maddi ve lojistik destek vermektedir. Bu proje kapsaminda hastanenin yenilenen bölümlerinin pimapen pencereleri Güncel Tip’in organizasyonu ve bütçesini üstlenmesi ile yaptirilmistir. Güncel Tip, bölge halkina saglik hizmeti sunan en büyük ve kapsamli yer olan Eyüp Devlet Hastanesi’ne daha önce de bina boyanmasi , techizat, döküman yardimi vb. konularda yardimlarda bulunmustur ve ihtiyaç durumunda bu yardimlari sürmektedir. Bu yardimlarin temel amaci, insanimizin hak ettigi konfor ve kalitede saglik hizmeti almasi için gösterilen çabalara destek vermektir.